Україна, 88000, м.Ужгород, вул. О. Блістіва

Шибер для димоходу. Особливості та види

17.01.2021

Шибер для димоходу

Отже, варто розповісти в першу чергу, що таке шибер. Це рухлива пластина, яка може бути поворотною, повторює перетин димаря і здатна її перекривати. Перекривати шибером трубу можна для того, що зменшити згоряння дров, і перевести ваш камін або піч, в так званий режим тління. Сам шибер може бути вмонтований в готову камінну топку. Але є і окремо продаються заслінки, які можна легко вмонтувати в уже існуючий димохід.

Основне призначення шибера в димоході

Основна функція - це регулювання інтенсивності тяги. При недостатній тязі (якщо шибер перекритий), Ви його відкриваєте, і ваш вогонь розгорається з більшою силою. Якщо тяга дуже велика - ви його перекриває і вогонь починає горіти набагато повільніше. Якщо ваші дрова добре прогоріли, шибером ви можете перекрити надходження повітря, і все тепло буде ще довгий час розсіюватися по всьому приміщенню, а не просто вилітати в трубу.

Основні технічні характеристики шибера

Шиберна заслінка може бути виготовлена ​​з різних матеріалів.

Сталева заслінка - має ідеальну гладкість поверхні. Навіть якщо вона покриється сажею, Ви легко зможете її очистити. Такий вид заслінки легко переносить температуру до + 800С. Сталь стійка до деформації, і корозійних процесів. Перекриття перетину відбувається на 80%, не більше, по стандартам пожежної безпеки.

Чавунні шибери. Зроблені з литого чавуну. Має більшу вагу ніж сталеві моделі. Відрізняються максимально довгим терміном служби.

Види шиберів

Димохідні заслінки поділяються на шибер поворотний і висувною.

  1. Висувний шибер - за допомогою механізму здатний відкривати або закривати димохідний канал. Монтується тільки в горизонтальному положенні. Ідеально підходять для димоходів з цегли, і цегляних печей.
  2. Поворотний шибер - має можливість обертатися навколо своєї осі, таким чином завдяки круговому обертанню пластини і відбувається регулювання тяги. Якщо повернути таку засувку на 90 вона зупиниться в вертикальному положенні, і не буде перешкоджати проходженню диму. Якщо ж, пластину повернути ще на 90 то вона призупинить потік виходу диму. Зазвичай, такі види заслінок виробляються з нержавіючої сталі, і підходять для сталевих димарів.

Переваги димохідних заслінок

  1. Безпека. Наявність шибера в вашому димоході, запобіжить ненавмисне влучення диму в приміщення.
  2. Контроль інтенсивності згоряння. Завдяки заслінки ви самостійно регулюєте швидкість згоряння палива.
  3. Герметичність. Установка заслінки зробить ваш камін або піч герметичною.
  4. Довгий термін служби. Якісно виготовлений шибер прослужить не один десяток років.
  5. Простота управління. Все заслінки дуже прості в експлуатації.
Розповісти друзям:
Замовлення зворотного дзвінка