Україна, 88000, м.Ужгород, вул. О. Блістіва

Як вибрати правильний димохід для камінної топки?

10.12.2020

Как подобрать дымоход для каминной топки

Як вибрати правильний димохід для камінної топки?
Вибір димоходу для різних видів опалювальних пристроїв - дуже важливий процес. Адже димохід повинен забезпечувати хорошу тягу (для ефективної роботи опалювального пристрою), відповідати всім правилам пожежної безпеки, повинен спокійно переносити вплив різних температур, при тому, що не піддаватися корозійних процесів.


Як підібрати підходящий матеріал, і яким він повинен бути

Якщо Ви вибираєте димохід для камінної топки, то слід звернути увагу на:


Жаростійкість димоходу. Температура димових газів в камінній топці коливається від 300 до 450 С, і може доходити до 1200С (це температура горіння сажі).
Дуже важливим моментом буде кислотостійкість. Під час горіння дров, конденсат який знаходиться в трубі, упереміш з продуктами згоряння, утворює агресивну суміш. З тимчасовий, все що буде осідати на стінках димоходу, то і буде його руйнувати. Тому важливо передбачити наперед, з якого ж матеріалу, краще його змонтувати.

Найдавнішим і всім відомим є цегельний димохід. До нього часто підключають всі сучасні опалювальний прилади. Але ось цегла, і є найгіршим серед всіх варіантів, так як його поверхня шорстка, і всі ті відкладення, про яких ми говорили раніше, буде швидше за все осідати саме на такому димоході. Якщо все таки, у Вас цегляний димохід, намагайтеся своєчасно проводити профілактичну чистку від сажі і кіптяви. Благо, для цього є маса коштів, які не займають багато часу і грошей.

Найкращим, але і найдорожчим рішенням вважається кераміка. Керамічний димохід - це надійність, ефективність і довговічність. Термін служби такої димохідної системи - максимально довгий. Гладкі стінки всередині труби не дозволять осідати кіптяви і сажі. До того ж, це єдиний вид димоходів, який витримує найвищі температури, навіть до + 1200С. Тому вони підходять абсолютно до всіх видів опалювальних пристроїв.

Кращим, і самим оптимально по співвідношенню ціна - якість, можна назвати димарі з нержавіючої сталі (нержавійки). Вона володіє хорошими антикорозійними властивостями, завдяки вмісту різних домішок. Гладка поверхня стінок - значно зменшує осідання сажі. Якщо камінна топка буде працювати на дровах або деревних брикетах - то труби прекрасно переносять різні види палива.

Є тільки один найважливіший нюанс, на який варто звернути увагу при виборі нержавійки. Варто вибирати сталь не менше 1 мм. Чим тонше товщина стали, тим менший термін експлуатації. Кращим перетином для будь-якого димоходу є кругле.

 Отже, ми розповіли Вам про деякі нюанси, при виборі димоходів. Перед покупкою, ми радимо проконсультуватися з фахівцями. Вони порадять що буде краще.
Наш магазин з радістю відповість на всі Ваші запитання стосовно димоходів. Звертайтеся до нас - і ми зробимо Ваш будинок тепліше.

Розповісти друзям:
Замовлення зворотного дзвінка